Enerji Kimlik Belgesi Uzman Eğitimi

YAN MENÜ

Enerji Kimlik Belgesi Uzman Eğitimi

Kimler Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Olabilir?

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkisi ile düzenlediğimiz Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitim programına katılım için; katılımcıların elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, makine mühendisliği, inşaat mühendisliği veya mimarlık lisans diplomasına sahip olması, ayrıca yeni binalarda EKB düzenleyecek katılımcıların  ek olarak proje müellifi olduklarını gösterir meslek odası yetki belgesi (SMM veya SİM belgeleri vb.) ibraz etmesi zorunludur.

Bunun sonucunda yazılı olarak yapılacak enerji kimlik belgesi uzmanlığı sınavı sonucu 70 veya üzeri olan adaylar enerji kimlik belgesi uzmanı olmaya hak kazanmaktadır. Bu uzmanlar bakanlıkça yetkilendirilmiş bir firmada çalışarak tespit ettikleri değerleri girdikleri BEP-TR yazılımı vasıtasıyla enerji kimlik belgesi vermeye başlayabilmektedir.

 

Eğitim Vermeye Yetkili Kuruluşlar

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, meslek odalarının yanı sıra; bakanlık tarafından yetkilendirilmiş Enerji verimliliği danışmanlık firmaları Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı eğitimi vermektedir.

 

Enerji Kimlik Belgesi Uzman eğitimlerimiz Kayseri’deki Eğitim merkezimizde gerçekleşmektedir. Eğitim salonumuz en az 20 kişinin aynı anda web tabanlı BEP-TR Yazılımı’ na sorunsuz bağlanmayı ve işlem yapabilmeyi sağlayacak gerekli internet altyapısına sahiptir.

Enerji Kimlik belgesi Uzmanı Eğitimlerimiz 2 gün sürmektedir. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerler Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı olmaya hak kazanacaklardır.

 

 

Eğitim

Süresi

Eğitim

Salonu

Adres

EKB Uzmanı

Eğitimi

2 gün

EFEKTİF AKADEMİ

Eğitim Merkezi

ERCİYES TEKNOPARK 1. BİNA 1.KAT NO:64 MELİKGAZİ/KAYSERİ

2019 YILI ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANLIK EĞİTİM TAKVİMİ

İletişim

  Erciyes Üniversitesi Teknopark, Melikgazi/KAYSERİ Adrese Git

  Akköprü Mevlana Bulv.No:2/A 1.Bodrum Kat Yenimahalle/ANKARA Adrese Git

  +90 (352) 321 27 27

   web@efektifenerji.com.tr